آموزشی

آموزش ساخت جیمیل (Gmail)

ساخت ایمیل

ساخت اکانت ایمیل همیشه برای کاربران دشوار بوده و آن‌هارا به چالش می‌کشد به همین دلیل کاربران هیچوقت نمی‌توانند ساخت اکانت ایمیل را به راحتی انجام بدهند.اما در ابتدا باید به این توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید ساخت ایمیل در گوگل را انجام بدهید باید به سایت گوگل مراجعه کنید و اگر علاقه‌مند به ساخت اکانت در یاهو هستید باید به سایت یاهو مراجعه فرمایید.

حساب جیمیل

جیمیل (Gmail) به عنوان یک حساب کاربری از امکانات رایگان شرکت گوگل می‌باشد. از مزایای  Gmail که می‌توانیم به آن اشاره کنیم دارا بودن حجم زیاد در حدود ۱۵ گیگ فضای ذخیره سازی رایگان و امکان گفت و گوی فوری با کمک ابزار‌های برنامه نویسی آژاکس و جاوا اسکریپت با افرادی که جیمیل دارند، می‌باشد‌.

نحوه ساخت (Gmail)

مرحله اول: ساخت جی‌میل و داشتن حساب کاربری در گوگل تفاوت آنچنانی با یک دیگر ندارتد، برای ساخت جی‌میل در حقیقت باید یک حساب کاربری در گوگل دارا باشید. برای اینکار ابتدا باید وارد سایت (www.Google.com) بشوید و در قسمت بالا سمت راست، گزینه Sign in را کلیک کنید.

ساخت جیمیل

مرحله دوم: در این قسمت گزینه Create an account را در زیر کادر کلیک کنید،که در این صورت سه حق انتخاب به شما داده می‌شود:

ساخت جیمیل

  • ساخت حساب جیمیل برای خودتان
  • ساخت حساب برای کسب و کارتان

ساخت جیمیل

اگر دارای یک حساب کاربری گوگل (Google) هستید، ادرس جیمیل را در کادر میانی وارد بنمایید.

👈آموزش ساخت اپل آیدی👉

مرحله سوم: در این قسمت باید اطلاعات شخصی‌تان را وارد کنید، ابتدا نام و نام خانوادگی، رمز عبور و تاریخ تولد وارد می‌کنید سپس در قسمت بعد که مهم‌ترین قسمت می‌باشد باید در کادر دوم آدرس جیمیل خود را وارد بنمایید. در این کادر تنها قسمت میانی آدرس جیمیل مورد نظر خود را وارد نمایید و در ابتدا از عبارت (.www) یا در انتهای از عبارت (gmail.com@) به هیچ عنوان استفاده نکنید.

ساخت جیمیل

✅نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که آدرس Gmail نباید تکراری باشد. در صورت انجام این کار جیمیل به شما چند آی‌دی مشابه و جدید را پیشنهاد خواهد می‌کند.

مرحله چهارم: در این قسمت  باید شماره تلفن را به همراه سایر اطلاعات خود وارد بنمایید. در اولین بخش می توانید Recovery email را وارد نمایید. آدرس ایمیلی که در این بخش وارد می کنید، به عنوان ایمیل مورد اعتماد شما ثبت می‌شود و هنگامی‌ که مشکلی برای جیمیل شما پیش بیاید، شما می توانید از طریق این آدرس ایمیل، اقدام به بازیابی آن بکنید.

سپس باید تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید وبه این نکته توجه داشته باشید که تاریخ تولد دقیق را باید وارد نمایید. سپس از بخش Gender نیز باید جنسیت خود را از میان گزینه های Male (مذکر) و Female (مونث) انتخاب کنید.

ساخت جیمیل

مرحله پنجم : در این قسمت، گوگل خواستار ارائه خدمات بیشتر برای شماره تلفن همراه شما است که اگر موافق هستید باید بر روی گزینه‌ی           I agree کلیک کرده و انتخاب کنید و در غیر اینصورت بر روی گزینه cancel کلیک بنمایید.

ساخت جیمیل

مرحله ششم : در این مرحله، باید تنظیمات شخصی سازی حساب جیمیل را انجام دهید. اگر شخصی سازی برای شما اهمیتی ندارد، باید گزینه اول را انتخاب بنمایید و اما اگر شخصی سازی حساب برای شما اهمیت دارد، باید گزینه دوم را انتخاب کنید. سپس گزینه Next را انتخاب نمایید.

👈کلید مذاکره و تست چهار تیپ شخصیتی👉

مرحله هفتم : در این قسمت، تمام کوکی ها و تنظیمات شخصی سازی حساب جیمیل شما ثبت شده می‌باشد و ابتدا باید مطالعه اجمالی کنید و سپس به سمت پایین اسکرول بنمایید و گزینه Confirm را انتخاب کنید.

مرحله هشتم : در مرحله آخر نیز یک سری از قوانین استفاده برای شما از جانب گوگل نمایش داده می‌شود که ابتدا باید آن را مطالعه کنید. از این رو اگر با قوانین استفاده مشکلی ندارید، باید به سمت پایین اسکرول کنید و گزینه Agree را انتخاب نمایید.

 در ساخت اکانت جیمیل باید به چندین نکته توجه داشته باشید;

  • اگر رمز ورود به ایمیل خودتان را فراموش کرده‌اید، می‌توانید جهت بازیابی آن از لینک زیر اقدام کنید.

👈https://www.google.com/accounts/recovery👉

  • جهت خارج شدن از حساب gmail خود ابتدا باید از گوشه سمت راست بالا روی عکس پروفایل ایمیل کلیک کنید و گزینه‌ی sign out را انتخاب کنید همچنین می‌توانید از لینک زیر برای خروج از حساب جیمیل خود استفاده بنمایید.

👈https://mail.google.com/mail/?logout&hl=en&hlor👉

همچنین اگر شما دارای چند حساب کاربری در Google می‌باشید جهت ورود به اکانت‌های خود می‌توانید بر روی عکس پروفایل خود در گوشه بالا سمت راست صفحه گوگل انتخاب کرده و از منوی باز شده گزینه‌ی Add Another Account را انتخاب کنید و آدرس حساب جیمیل دیگر خود را وارد نمایید. برای جا‌به‌جایی میان حساب‌های مختلف‌تان نیز وارد همین منو شوید و حساب کاربری جیمیل مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

و در آخر باید بدانید که ساخت ایمیل با موبایل یا کامپیوتر رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌شوید پس با خیال راحت اقدام به ساخت ایمیل رایگان خود کنید که امروزه همه‌ی افراد دارای آدرس ایمیل می‌باشند که یک حساب شخصی است و بتوانند راحت‌تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا