بهترین ها

معرفی بهترین بازی‌های دورهمی

بازی کردن گروهی یکی از مفرح‌ترین کارهایی است که در هنگامی که اعضای خانواده یا با دوستان خود جمع می‌شویم می‌توانیم آن را انجام دهیم و لحظات خوشی را در کنار یک‌دیگر سپری کنیم.

بازی‌های گروهی زیاد و متنوعی وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به بهترین‌های آن اشاره کنیم:

بازی های خانوادگی

پانتومیم

پانتومیم یکی از بازی‌های خانوادگی محبوب میان ایرانیان است که  یکی از گزینه‌های اول خانواده‌های ایرانی برای اوقات فراغتشان می‌باشد. شما می‌توانید این بازی را بدون هیچ گونه امکانات و تنها با کمی ایده و خلاقیت، در جمع دوستان یا خانواده‌ انجام دهید.

در ابتدا به 2 گروه تقسیم شوید، بعد از تقسیم شدن گروه‌ها، یکی از گروه‌ها، یک نفر از تیم مقابل را انتخاب کرده و کلمه مورد نظرش را به او گفته تا او به اعضای گروه خودش بفهماند. سپس با قرار دادن تایمر می توانید به هر گروه فرصت مشخصی را برای حدس زدن بدهید که هیجان بازی را افزایش دهید.

بازی پانتومیم

همچنین می توانید در انتخاب کلمات، خلاقیت به خرج بدهید و کلماتی را انتخاب که به راحتی قابل حدس زدن نباشند.

مافیا

مافیا برای دورهمی‌های 6 نفره تا بالای 30 نفر مناسب می‌باشد.

2 گروه در مافیا وجود دارد: مافیا (دزد) و شهر. در ابتدای بازی با رأی گیری 1 نفر که می تواند به خوبی صحبت کند و ناظر بازی باشد، به عنوان حاکم یا کدخدا انتخاب می‌شود. سپس روی کارت‌هایی نام شهروند و بقیه نقش‌ها و مافیاها نوشته می‌شود، در میان بازیکنان بازی تقسیم می‌شود.

هر نفر یکی از برگه‌ها را برمی‌دارد و بدون اینکه کسی آن را ببیند، نقش خود را می‌خواند. هیچ‌کس نباید از نقش بقیه اطلاع داشته باشد. بازی در 2 فاز شب و روز انجام شده و گروه مافیا در فاز شب با قدرت کشتاری که کسب می‌کنند، اعضاء تیم شهروندان را می‌کشند.

بازی مافیا

در فاز روز، شهروندان با یاری یکدیگر و همفکری و صحبت، باید مافیا را پیدا کرده و آن اعدام کنند. شهروندان در این مسیر از کمک‌های دکتر و کارآگاه هم نیز بهره می‌برند. دکتر کسی است که باید حدس بزند که در فاز شب چه کسی کشته می‌شود و او را نجات بدهد.

کارآگاه هم باید با استعلام‌هایی که می‌گیرد، اعضاء مافیا را شناسایی کرده و به شهروندان معرفی کند. این بازی نقش‌های زیادی دارد که می‌توانید با توجه به تعداد اعضاء گروه‌تان از آن نقش‌ها در بازی استفاده می‌کند.

اسم روی پیشانی

20 سؤالی هم یکی از بهترین بازی های دورهمی خنده دار می‌باشد. در این بازی با مشورت تمامی اعضای گروه کلمه‌ای انتخاب شده، و آن را بر روی کاغذ می‌نویسند و به پیشانی فرد انتخاب شده می‌چسبانند. فرد اجازه دارد 20 سؤال بپرسد تا بتواند چیزهایی در رابطه با کلمه‌ای که به روی پیشانی‌اش است را به دست بیاورد و حدس بزند که چه کلمه‌ای بر روی پیشانی‌اش چسبانده شده است.

بازی اسم روی پیشانی

بازیکن‌ها اکثرا با سؤالاتی مانند «جاندار است؟»، «یک جسم جامد است؟»، «در جیب جای می‌گیرد؟» و انواع این سؤالات به جواب مورد نظر خود می‌رسند. این بازی بسیار مفرح و پرطرفدار بوده و که به عنوان بازی دونفره خانوادگی نیز مناسب می‌باشد.

بازی جرات یا حقیقت

بازی جرات یا حقیقت یکی از بازی‌های دورهمی دوستانه است که این بازی در عین سرگرم کنندگی، توانایی این را دارد که بهترین دوستی‌ها و صمیمی‌ترین پیوندها را به سادگی از هم جدا کند! این بازی به این شکل است که یک بطری (ترجیحا شیشه‌ای) را روی یک سطح صاف قرار می‌دهید و سپس افراد دور آن به صورت دایره‌‌ای می‌نشینند.

یکی از اعضای گروه بطری را می‌چرخاند و پس از توقف آن از حرکت، فردی که انتهای بطری به سمت او نشانه گرفته شده، از فردی که سر بطری به سمت او می‌باشد سوالی در مبحث جرات یا حقیقت پرسیده می‌شود.

بازی جرات یا حقیقت

برای بالا بردن هیجان می‌توانید قانون محدودیت «دو بار انتخاب جرات یا حقیقت بصورت پشت سرهم» را در بازی ایجاد کنید. پس پیشاپیش خودتان را برای حقایقی که قرار است در پایان بازی از آن‌ها با خبر بشوید، آماده سازید!😉

جرات یا حقیقت یکی از پرحاشیه‌ترین بازیهای چند نفره دورهمی محسوب می‌شود.


بازی های خانوادگی ساده

نقاش نابینا

در این بازی افراد به گروه‌های دونفره تقسیم شده و اعضای هر گروه پشت به هم می‌نشینند. نفر اول یک تصویر و نفر دوم در هر گروه یک کاغذ سفید و یک قلم در اختیار خود دارند.

بازی نقاش نابینا

کسی که تصویر در دست او می‌باشد، باید بدون اشاره‌ مستقیم به طوری که خود آن را نگوید محتوای تصویر، را برای هم‌گروهی خود شرح دهد و نفر دوم آنچه را که متوجه می‌شود، روی کاغذ بکشد. در پایان، گروهی که نقاشی‌اش بیشترین شباهت را به تصویر داشته باشد، برنده می‌شود.

چشمک مرگ

چشمک مرگ یکی از بازی‌های دورهمی خانگی است که بسیار مهیج و جذاب می‌باشد.

به تعداد افراد حاضر در بازی کارت سفید نیاز دارید. به روی دو تا از کارت‌ها کلمات قاتل و کارآگاه بنویسید و به روی بقیه، کلمه‌ مقتول را نوشته و به هر شخص یک کارت بدهید. کارآگاه را همه می‌شناسند. شخصی که کارت قاتل را برداشته باشد، باید به صورت پنهانی به بقیه چشمک بزند و با چشمک او قربانی‌ها کشته می‌شوند.

بازی چشمک مرگ

کارآگاه باید قاتل را پیدا کند. زمانی‌که کارآگاه موفق به یافتن قاتل می‌شود، قاتل قبلی، کارآگاه شده و کارت‌ها دوباره به صورت تصادفی بین اعضای بازی پخش می‌شوند.

جوکر

بازی جوکر یکی از بازی‌های دورهمی می‌باشد که به تازگی بسیار سرو صدا کرده است و باعث می‌شود ساعت‌ها در کنار دوستان یا اطرافیانتان لحظات شادی را همراه با این بازی سپری کنید.

این بازی به این شکل است که شما و اعضای خانواده‌، در کنار یکدیگر می‌نشینید و باید تلاش کنید که دیگران را بخندانید، ولی خودتان و هیچکدام از اعضای بازی نباید بخندند و همچنین باید خنده‌ی خودشان را نیز کنترل نمایند.

بازی جوکر

در بازی جوکر شما دو فرصت دارید بار اولی که بخندید کارت زرد 🟨 می‌گیرید که به نشانه‌ی اخطار است ولی اگر در ادامه‌ی بازی بخندید کارت قرمز 🟥 گرفته و از بازی بیرون می‌روید.

حدس بزن کیه

بازی حدس بزن کیه

اسم هر شرکت‌کننده را به روی یک تکه کاغذ نوشته و کاغذها را تا زده و درون یک جعبه می‌ریزیم. هرنفر باید یک کاغذ از جعبه بردارد و شخصی را که اسم او روی کاغذ نوشته شده را، توصیف نماید. بقیه‌ی اعضای بازی باید با توجه به توضیحات او، شخص موردنظر را حدس بزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا