ترندها

رنگ سال ۱۴۰۱ 💜💜💜

رنگ سال 2022 💜💜💜

خب خب بلاخره رنگ سال ۲۰۲۲ معرفی شد و توجه همه دوست‌داران مد و فشن، به خصوص خود من که نویسنده هستم رو به خودش جذب کرده، کمکت امروز و در این مقاله قصد داره تا به شما دوست داران و علاقه مندان فشن، رنگ سال ۱۴۰۱ را معرفی کرده و به طور کامل در مورد آن صحبت خواهیم کرد، اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که رنگ سال ۱۴۰۱ چه رنگی است با ما همراه باشید.

ترندهای مد و پوشاک سال 2022

اعلام رنگ سال 2022 پنتون💜

موسسه پنتون (PANTONE) بار دیگر رنگ سال جدید را معرفی کرد و توجه زیادی را به این رنگ جذب کرد، این رنگ در واقع Peri PANTONE 17-3938 Very است.

رنگ سال ۲۰۲۲

رنگ سال ۲۰۲۲ چیست؟💜

رنگ سال پیش، یعنی سال ۱۴۰۰ طوسی و زرد بود و کمی به همراه خود افسردگی میاورد، ولی بر خلاف رنگ پارسال، رنگ سال ۱۴۰۱، بنفش و یا همان وِری پری معروف است.

💜🤍💜

در یک کلام رنگ سال پنتون در واقع منتقل کننده آن چیزی است که در دنیا، در حال اتفاق افتادن است. این رنگ حتی بیانگر این است که مردم به دنبال چه چیزی هستند و به چه چیزی می‌توانند امیدوار باشند. که در ادامه به طور کامل در مورد آن با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.

درباره موسسه رنگ پنتون™ (PANTONE) 💜

موسسه رنگ پنتون (Pantone Color Institute) در واقع یک شرکت بسیار معروف و قدرتمند در زمینه رنگ‌ها است که سالانه، رنگ سال را انتخاب می‌کند و در اختیار عموم قرار می‌دهد. از سال ۲۰۰۰ انتخاب رنگ سال به عنوان یک اقدام جسورانه انجام شد و رنگ سال ۲۰۲۲۲ را نیز اعلام کرد.

رنگ سال 2022

البته تا سال ۲۰۰۷ حدس و گمانه‌زنی درباره انتخاب هر ساله رنگ سال، بین دیگر برندها و شرکت‌ها چندان رواج نداشت. اما به مرور رنگ سال، جای خودش را در استایل‌ها و دنیای فشن، مد، دیجیتال و تکنولوژی و … باز کرد.

💜🤍💜

موسسه رنگ پنتون از طریق پیش‌بینی‌های روند فصلی، روان‌شناسی رنگ و مشاوره رنگ، با برندهای جهانی همکاری می‌کند تا به طور موثر از قدرت، روانشناسی و احساسات رنگ در استراتژی طراحی خود استفاده کند.

هر سال اوایل ماه دسامبر، موسسه رنگ پنتون، رنگ جدید سال را معرفی می‌کند. شنیدن و معرفی این رنگ بر بعضی کسب و کارها تاثیر مستقیم دارد به همین خاطر هم جزو اتفاقات مهم هر ساله به حساب می‌آید.

کمپانی پنتون کجاست و فعالیت اصلی آن چیست؟

شرکت پنتون (Pantone) در ایالت نیوجرسی کشور آمریکا قرار دارد و معتبرترین موسسه رنگ در دنیا شناخته می‌شود. این موسسه اطلاعات و کدهای رنگی را که صنایع دیگر برای تولید محصولات خود در زمینه‌های مختلف از جمله مد و فشن، صنعت چاپ و … به آن نیاز دارند، در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

💜🤍💜

موسسه پنتون رنگ سال را بر چه اساسی انتخاب می‌کند؟

نکته قابل توجه در مورد انتخاب رنگ‌ توسط موسسه پنتون این است که قبل از انتخاب و معرفی هر رنگ مدت‌ها پشت آن فکر و ایده انجام شده و مجموعه‌ای از مفاهیم  برای آن وجود دارد، که شاید حتی به ذهن‌تان هم خطور نکند.

رنگ سال 1401

💜🤍💜

پروسه انتخاب رنگ برای سال جدید با مشورت تعدادی کارشناس کارکشته و خبره در عرصه هنر و در عین حال آگاه به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و … انجام می‌شود. حتی بلایای طبیعی و انسانی هم در انتخاب رنگ سال نقش پررنگی دارند.

نماد رنگ سال ۱۴۰۱ چیست؟

این رنگ جذاب و پرانرژی وری وری نمادی از شجاعت و خلاقیت است. Very Peri نمادی از اعتماد به نفس بی دغدغه و کنجکاوی متهورانه ای که روح خلاق ما را زنده می‌کند.

💜🤍💜

PANTONE 17-3938 Very Peri نمادی از زرق و برق جهانی لحظه و گذار است که ما از آن عبور می‌کنیم. همانطور که ما از یک دوره شدید انزوا بیرون می‌آییم.

ویژگی‌‌های عجیب رنگ سال ۱۴۰۱

رنگ سال 1401 و یا همان بنفش جذاب وری‌پری تا حد زیادی به رنگ آبی نیز نزدیک است و با پالت رنگ های بسیار زیادی قابلیت ست شدن دارد و همین امر باعث شده تا طرفداران زیادی را به خودش جذب کند. این رنگ یکی از بهترین رنگ‌های خود من هم هست😍😁. به‌ همین دلیل در کنار احساس آرامش، پویایی را هم القا می‌کند و خلاقیت را برمی‌انگیزد.

💜🤍💜

لوری پرسمن، معاون رنگ در مؤسسه پنتون درباره رنگ سال ۲۰۲۲ گفته است: ساخت یک رنگ جدید، بعد از مدت‌ها و برای اولین‌بار در این شرکت اتفاق افتاده که نمادی از تغییراتی است که در سال آینده پیش روی ما قرار می‌گیرد. به بیان بهتر رنگ سال ۱۴۰۱ پنتون اتفاقاتی را منعکس می‌کند که در فرهنگ جهانی می‌گذرد.

رنگ سال ۱۴۰۱

💜🤍💜

موسسه رنگ پنتون همچنین پیش‌بینی‌های روند فصلی، روان‌شناسی رنگ‌ها و مشاوره رنگ، با برندهای جهانی همکاری می‌کند تا به طور موثر از قدرت، روانشناسی و احساسات رنگ در استراتژی طراحی‌های خودش استفاده کند. متخصصان این شرکت، نه تنها بر طراحی، بلکه بر مصرف‌گرایی هم تاثیر مستقیمی می‌‌گذارند. حالا به نظر می‌رسد بعد از یک دوره انزوا در اثر پاندمی کرونا پنتون این نوید را داده که با رنگ بنفش-آبی Very pery در سال ۲۰۲۲۲ بعد تازه‌ای از زندگی را تجربه کنیم.

💜🤍💜

بهترین رنگ‌ها برای ست کردن لباس و آرایش با رنگ سال ۲۰۲۲

از بهترین رنگ‌‌ها برای ست کردن لباس و آرایش با رنگ سال ۲۰۲۲ طیف رنگ‌های خنثی است. رنگ‌های خنثی شامل مشکی، سفید، خاکستری و رنگ‌های زمینی روشن مثل خاکی می‌شوند. این رنگ‌ها در هنگام ترکیب با رنگ بنفش وری پری تضاد فوق العاده جذابی را به وجود می‌آورند و اصلا هم توی ذوق نمی‌زنند.

پنتون 2022

💜🤍💜

استفاده از رنگ وری پری پنتون برای سال ۲۰۲۲ در دکوراسیون

حالا که در حال گذر از دوران سخت قرنطینه هستیم، بد نیست با رنگ زرد و خاکستری پارسال هم خداحافظی کرده و به رنگ جدید سال ۲۰۲۲ آبی-بنفش وری پری سلام کنیم. در این رنگ جذاب شرکت پنتون وفاداری و ثبات رنگ آبی با شور و نشاط رنگ قرمز ترکیب شده است.

💜🤍💜

برای به کار بردن این رنگ در دکوراسیون داخلی، بهتر است در کنار آن، از رنگ‌هایی که تمایل به بازگشت به محیط زیست و طبیعت را تداعی می‌کنند، استفاده کنید. به همین دلیل هم رنگ‌های زیتونی کمرنگ، صورتی و آبی را که به وفور در طبیعت می‌توانید پیدا کنید، به‌خوبی با رنگ سال ۲۰۲۲ در دکوراسیون می‌توانند جلوه‌ای تماشایی و آرامبخش بدهند.

رنگ سال ۲۰۲۲ چیست

پالت رنگ سال ۱۴۰۱ پنتون که می‌توانید به راحتی آن‌ها را با رنگ بنفش و یا Very pery

 • رز مرجانی، تناژ رنگی گل‌ها
 • صورتی آدامس بادکنکی
 • صورتی پاستلی
 • شکوفه ارکیده

پالت رنگ سال ۲۰۲۲

 • رنگ زرد روشن و شاد پاپ کورن،
 • کهربایی
 • سبز
 • کوارتز قهوهند.
 • قهوه‌ای سودانی

 

2 دیدگاه

  1. موسسه رنگ پنتون (Pantone Color Institute) در واقع یک شرکت بسیار معروف و قدرتمند در زمینه رنگ‌ها است که سالانه، رنگ سال را انتخاب می‌کند و در اختیار عموم قرار می‌دهد. از سال ۲۰۰۰ انتخاب رنگ سال به عنوان یک اقدام جسورانه انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا