آموزشی

آموزش کانتور کردن صورت و بدن 💄💋🎨

آموزش کانتور صورت حرفه‌ای

آرایش چهره، از مواردی است که سنت و پیشینه­ی تاریخی طولانی دارد. در بسیاری از جوامع و تمدن‌­های قدیمی شاهد این مورد هستیم که نه تنها زنان، بلکه مردان نیز به آرایش اهمیت فراوانی می­‌دادند. ولی سال‌­هاست که آرایش کردن و آراستگی مفهوم متفاوتی پیدا کرده و روز به روز تکنیک‌­های جدیدی به این زمینه اضافه می­‌شود. مثل کانتورینگ، که در کمکت قصد داریم تا آموزش کانتور را به شما آموزش دهیم.

آموزش کانتور کامل برای صورت 

کانتور کردن یکی از همین مواردی است که تازگی­‌ها طرفدار فراوانی پیدا کرده، چرا که نقص­‌های متعدد صورت را می­‌توان با این روش زیر حال‌ه­ای از آرایش پنهان نمود. امروز در این مقاله به معرفی شیوه­‌های درست و خلاقانه کانتور کردن صورت و ابزار مورد نیاز آن می­‌پردازیم.

آموزش کانتور

برترین فروشگاه‌های لوازم آرایشی

کانتور کردن صورت چیست؟

کانتورینگ یا کانتور کردن، نوعی آرایش ترمیمی است، که برای پنهان کردن نقص­‌های صورت و گردن و یا حتی بدن از آن استفاده می­‌شود. این روش مورد استفاده بسیاری از آرایشگران حرفه‌­ای در دنیا است که با استفاده از کرم‌­های فشرده و دو رنگ تیره‌­تر از پوست و روشن­‌تر از پوست و استفاده صحیح آن در قسمت‌­هایی که نیاز است، عیب و ایرادات صورت را محو می­‌کنند. با استفاده از کانتورینگ می­‌توان علاوه بر پوشش‌­دهی تمام عیوب صورت، نقاط قوت و زیبایی آن را نیز برجسته­‌تر نمود.

آموزش کانتور

ترند‌‌های آرایشی 2022

نحوه کانتور کردن صورت

روش کانتور کردن صورت یک مسئله کلی است و پوشش­دهی هر قسمت از صورت با قسمت دیگر بسیار متفاوت است. این روش کاملا به فرم صورت هر فرد نیز بستگی دارد و یک آرایشگر ماهر می‌­داند که باید در هر یک از این موارد چه عملکردی داشته باشد.

آموزش کانتور

برای مثال کانتور کردن بینی تیز با بینی گرد و گوشتی تفاوت دارد و باید از تکنیک­‌های متفاوتی استفاده کرد. در ادامه مقاله به تعدادی از این تکنیک­‌های کاربردی می­‌پردازیم:

راهنمای خرید ریمل مناسب چشم شما

ابزار مورد نیاز برای کانتور کردن صورت

 • پرایمر
 • کرم پودر کانتورینگ
 • کانسیلر
 • پالت‌های کانتورینگ
 • پودرها و پنکک و پودر بیک
 • کانسیلر مایع
 • هایلایتر
 • سایه چشم
 • براش کانتورینگ
 • هایلایت براش
 • براش ترکیب
 • اسفنج آرایشی
 • فیکساتور

آموزش کانتورینگ

آموزش کانتور کردن صورت

طرز کانتور کردن صورت، مورد مهمی است که در این بخش به آن می­‌پردازیم. سعی کنید تمام وسایل خود را آماده کنید و قدم به قدم با این آموزش همراه شوید.

آموزش کانتور کردن صورت

گام نخست

ابتدا با استفاده از پرایمر، پوست خود را برای یک آرایش و کانتور صحیح آماده کنید. حال کرم تیره تر را بردارید و در حاشیه صورت خود به فرم عدد 3 خطوطی ایجاد کنید. این کار را برای جهت مخالف نیز دقیقا تکرار کنید.

نکات مهم

 • اگر پیشانی کوتاهی دارید بهتر است خط را به رستنگاه موی خود نزدیک کنید.
 • برخلاف مورد بالا اگر پیشانی بلندی دارید، خط کرم را دورتر از رستنگاه موی خود بکشید.
 • خطی که میانه صورت کشیدید را روی پوست استخوان گونه خود بکشید.
 • اگر فرم صورت شما به شکل بیضی است، بهتر است خط میانه را زیاد از حد به سمت پایین متمایل نکنید.
 • اگر صورت گرد و گونه­های پری دارید، برای استخوانی نشان دادن صورت خود خط دوم را به لب­‌هایتان نزدیک کنید.
 • خط آخر را دقیقا در امتداد گوش و خط چانه بکشید.

گام دوم

برای کانتور کردن بینی، با همان رنگ تیره دو خط به موازات هم در طرفین بینی بکشید.

نکات مهم

 • اگر بینی شما به شکل استخوانی و بلند است، خطوط مورد نظر را تا نوک بینی و پایین­تر از آن ادامه دهید.
 • اگر بینی کوچک و کوتاهی دارید، خطوط را به هیچ عنوان از نوک بینی پایین­تر نیاورید.
 • چنانچه بینی بزرگ و گوشتی دارید، برای باریک­تر نشان دادن بینی خود فاصله میان دو خط را کاهش دهید.

گام سوم

در این بخش باید خطوطی که کشیدیم را محو کنیم. محو کردن را می­‌توانید با استفاده از پد اسفنجی انجام دهید. برای انجام این کار باید از فشار بیش از اندازه خودداری کنید و محو کردن را با استفاده از حرکات ملایم و ضربه­ای انجام دهید. از قسمت بالایی خطوط شروع کنید و کرم را به سمت ریشه مو پخش کنید. خط دوم که روی گونه قرار دارد را با پد به سمت بالا محو کنید و خط پایینی را به سمت پایین صورت محو کنید.

نکات مهم

 • مطمئن شوید که خطوط روی صورت را کاملا محو کنید تا مرز این خطوط مشخص نباشند.
 • توجه داشته باشید که خطوط بینی را روی سطح خود بینی پخش و محو کنید.

گام چهارم

این گام مخصوص به استفاده از کانسیلر می‌­باشد. برای این کار فضای زیر چشمان خود و لبه­‌های بینی و قسمت­‌های تیره را با کانسیلر روشن­تر بپوشانید. نواحی دیگری مانند چانه، پیشانی، بینی و خطوط تحتانی گونه مکان­‌هایی است که بهتر است از کانسیلر برای پوشاندن آ­ن­‌ها استفاده کنید.

گام پنجم

در این بخش باید زیر چشم خود را فیکس کنید. با این کار شما از خط افتادن زیر چشم جلوگیری می‌­کنید. حال با استفاده از پنکک یا پودر بیک، مواد آرایش قبلی را ثابت کنید. با استفاده از براش بزرگ و مخصوص متراکم به صورت ضرب‌ه­ای پودر را روی نواحی مختلف صورت بزنید.

گام ششم

برای این بخش باید صورت را با استفاده از پودر کانتور کنید. قلم مخصوص را در پودر کانتور قرار دهید و روی گونه به سمت بالا پخش کنید. این کار را برای پیشانی نیز تکرار کنید. فک را فراموش نکنید، این کار را برای خطوط فک نیز تکرار کنید و به سمت پایین بکشید.

گام هفتم

برای اینکه تم آرایش شما گرم و یک دست شود، از برنزه کننده برای صورت و گردن خود استفاده کنید و کاملا به شکل یک دست پخش کنید و این کار را کاملا با دقت و ظرافت انجام دهید.

گام هشتم

برای بخش­های برجسته مانند گونه و گوشه چشم و بالای ابرو از هایلایتر استفاده کنید. برای برجسته­‌سازی صورت نیز بهتر است روی بینی را هم هایلایت کنید. اگر بینی گوشتی و بزرگی دارید، انجام این کار را اصلا فراموش نکنید.

گام نهم

یکی از مهم­‌ترین مراحل آموزش کانتور این است که از رژگونه استفاده کنید. برای این کار لبخند ملایمی بزنید و رژگونه را روی قسمت برجسته به صورت ضربه­‌ای پخش کنید.

گام نهایی

مرحله آخر این است که برای فیکس کردن کانتورینگ صورت خود، از اسپری فیکساتور استفاده کنید. اسپری فیکساتور را در فلاصله 30 سانتی­‌متری نگه دارید و به کل صورت اسپری کنید و در نهایت به باقی آرایش خود برسید.

آموزش کانتور کردن بینی برای انواع فرم‌­ها

برای کانتور کردن بینی بهتر است فرم بینی خود را شناسایی کنید و با روش صحیح کانتور کردن جلوه زیباتری را به صورت خود بدهید.

 • بینی پهن و بزرگ : در این فرم از بینی باید برای باریک نشان دادن آن دو خط تیره و باریک از گوشه داخلی ابرو به سمت پایین بکشید.
 • بینی مثلثی : این دسته از بینی­ها در قسمت سوراخ بسیار پهن­تر از نوک آن هستند و برای ایجاد تعادل در فرم این بینی­‌ها باید نوک بینی را کانتور تیره کنید و با استفاده از هایلایتر گوشه­‌های داخلی ابروی خود را روشن کنید.
 • مدل بینی صاف : برای تراشیده نشان دادن پل بینی خود، دو طرف بینی را کانتور کنید.
 • بینی باریک: در بینی­های باریک با هایلایت کردن دو طرف بینی، ضخامت بیشتری به پل بینی خود بدهید.
 • بینی قوز دار: اگر در قسمت پل بینی خود قوز دارید، بالا و پایین پل بینی را کانتور کنید و روی قوز بینی خود را هایلایت کنید.

 کانتورینگ نواحی مختلف بدن

در این بخشض قصد دارم تا در مورد آموزش کانتور دیگر بخش‌های بدن مثل کانتورینگ استخوان ترقوه، کانتورینگ لب، کانتورینگ گردن، کانتورینگ شکم و کانتورینگ سینه صحبت کنم.

کانتورینگ استخوان ترقوه

افرادی که اضافه وزن دارند یا ترقوه­‌های برجسته­‌ای ندارند، برای زیباتر دیده شدن این قسمت می­‌توانند از کانتور کردن استفاده کنند. برای این کار قسمت­‌های عمیق ترقوه را با کانتور تیره پر کنید و این کار را برای مثلث پایین گردن نیز تکرار کنید و روی استخوان ترقوه را با رنگ روشن هایلایت کنید. با یک پد آرایشی مواد آرایشی را به صورت ضربه‌­ای محو کنید تا فرم به شکل طبیعی دربیاید.

کانتورینگ لب

با استفاده از خط لب می­‌توانید برای بزرگ­تر نشان دادن لب­‌ها، کانتورینگ لب انجام دهید. پیش از استفاده از رژلب دور تا دور لب را تیره کنید و خطوط موازی هم روی لب پایین پایین بکشید. سپس قسمت داخلی لب را روشن کنید. این کار سبب بزرگ­تر دیده شدن لب­های شما می­‌شود.

کانتورینگ گردن

برای لاغر و باریک­تر دیده شدن گردن، کافی است با کانتور تیره خطوط موازی هم به سمت پایین بکشید. با استفاده از اسفنج خطوط را کاملا محو کنید.

کانتورینگ شکم

برای عضله‌ه­ای نشان دادن نواحی شکم، خطوط ما بین عضلات را با کانتور تیره بکشید و تقسیم‌­بندی کنید. در بین شطرنجی‌­هایی که کشیدید از هایلایت روشن استفاده کنید تا فرم شکم شکل بگیرد. در این مرحلع محو کردن خطوط را برای طبیعی جلوه دادن فرم شکم فراموش نکنید.

کانتورینگ سینه

برای برجسته نشان دادن و گرد کردن فرم سینه می­‌توانید از کانتور تیره برای وسط سینه و دور گردی سینه را کانتور تیره کنید و پایین و بالای دو قسمت این سه خط را با هایلایتر روشن کنید. در کانتور کردن سینه‌­ها زیاده­‌روی نکنید تا فرم از حالت طبیعی خارج نشود.

جمع بندی

برای کانتورینگ صحیح سعی کنید همیشه از برندهای معتبر و کیفیت­‌های خوب استفاده کنید. پیش از خرید و استفاده از ابزار کانتور، در انتخاب رنگ پودرها و مواد کانتور دقت فرمایید. در نهایت، سعی کنید از کانتورهایی متناسب با رنگ وست خود استفاده کنید و در کشیدن و شکل دادن خطوط بیش از اندازه اغراق نکنید تا کانتور شما جلوه­ای طبیعی به خود بگیرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا